DZIEŃ Z MARYJĄ

OSSIA

LA VITA DI UNIONE CON MARIA

Potrzebować

Powstanie z Maryją

Błogosławieństwo Matki Bożej

Matka Boża i modlitwa

Matka Boża i medytacja

Rachunek sumienia z Maryją

Duchowe czytanie z Maryją

Ćwiczenia duchowe z Maryją

Biuro z Maryją

Praca ręczna

Badanie z Marią


Potrzebować

Istota i doskonałość niewolnictwa S. polega na stosowaniu, w miarę możliwości, w każdej chwili życia, do życia w jedności i uzależnienia od Maryi: Pójście do Jezusa dla Maryi; Zawsze pracować z Mària; Zawsze mieszkaj w Maryi; Zrób wszystko, aby zadowolić Maryję.

Nie bój się ani nie wierz, że niemożliwe: spróbuj i zobacz. Prawdziwe oddanie nie składa się z wielu praktyk, ale z wielkiej wielkodusznej miłości i nieograniczonego porzucenia w ramionach tak delikatnej Matki. Teraz pewność siebie i miłość są w zasięgu każdego. Z tego korzenia i z tego tułowia koniecznie współmałżonka pylts i pobożne liście praktyczne, które nie są prawdziwym oddaniem, ale są jego naturalnym rozwojem i manifestacją. Nie można mieć prawdziwej miłości i nie czuć potrzeby jej wyrażania. Pobożne praktyki z kolei zachowują, podsycają i zwiększają miłość coraz bardziej, ponieważ liście pozwalają korzeniom i pień żyć i rozwijać. Korzenie bez gałęzi byłyby niemożliwe. Następnie spróbuj posadzić głęboko w duszy drzewo Nabożeństwa do Matki Bożej i produkować kwiaty praktycznych pobożnych praktyk i owoców dobrych uczynków. Ale tak jak owoce cierpią z natury korzenia, tak myśli, słowa i dzieła, życie w skrócie wszystkich prawdziwego Syna i Niewolnika Maryi, musi cierpieć z maryi, mieć odcisk tego, który stał się duszą jej duszy.

Nie wszystkie praktyki mają zostać przyjęte.

“W Kościele, mówi Mons. Saint-Clair, istnieje wiele praktycznych i pobożnych formolo, wprowadzonych przez świętych i zatwierdzonych przez nią; jest to bardzo bogata i bardzo zróżnicowana apteka. Nie ma duchowej choroby, która nie może znaleźć tam swojego wygodnego lekarstwa. Ale czy konieczne jest przeciążenie się wieloma tymi praktykami? Powiedz mi trochę: idąc do apteki kupić wszystkie leki, które są tam? Nie, oczywiście, ale jesteś zadowolony, aby wybrać te, których potrzebujesz. Zróbcie to samo w różnych praktykach, które wam przedstawiam, wszystkie dobre i święte, ale nie wszystkie dostosowane do wszelkiego rodzaju ludzi i przez cały czas życia. Wybierz zgodnie z przepisem lekarza prowadzącego, czyli zgodnie z radą spowiednika lub ojca duchowego”.

Ważne jest, aby nie dodawać nowych praktyk, ale robić lepiej to, co już robisz; daj im intonację maryjna, czyniąc ich w jedności z Maryją, w Jej duchu, nawet nie nadając jej imienia”. Nie trzeba zawsze mieć myśli o Matce Bożej, ale konieczne jest, abyś zwykle pracowała dla Niej, więc wystarczy, że tam myślisz tylko po to, aby dobrze czynić to, co robisz dobrze, ale na dole serca musi być miłość, która popycha was właśnie do wypełniania swojego obowiązku, aby zadowolić Maryję. Jeśli zapytasz matkę, wpatrując się w jej obowiązki: Co o tym sądzisz? Odpowiadać. kto myśli o tym, co robi. Ale jeśli nalegasz na jej pytanie: “Dlaczego wykonujesz swoją pracę z taką starannością i radością, że prawie nie czujesz zmęczenia?” Odpowie, że to miłość jej syna, myśl o pożyczeniu go lub dawaniu mu przyjemności, która ją napędza, i pamięci jej syna, nie chcąc wrócić do niej tysiąc razy na myśl, prawie nie zauważając go i nie uniemożliwiając jej pracy. Tak stopniowo, gdy dorośnie w miłości, będzie z was o Maryi.

Przydatność i potrzeba wprowadzenia żywych regulacji
specjalnie dla hej chce dążyć do doskonałości.

1) Mając do woli swojej Kochanki w ogóle, nie wolno kierować się kaprysem, wrażenie chwili; Zasada funkcjonowania nie może być już twoim gustem, ale radością Maryi wyrażoną przez Twój Regulamin. Jeśli mieszkasz we wspólnocie, wasze Zasady, które Daje Wam Nasza Pani, to miłe i zrobione, a wy nie macie nic innego, jak tylko dokonać bardzo niewielu dodatków. Nawet jeśli żyjesz w świecie, możesz łatwo poznać wola Maryi. Ponieważ kiedy stworzyłeś sobie dobry sposób życia, wystarczająco elastyczny, aby dostosować się do najzwykłych wydarzeń dnia, kiedy spowiednik, który musi być dla was rzecznikiem Matki Bożej, będzie go zatwierdzał, nie musisz już troszczyć się o to jako o swoje dzieło, jako prawo, które na was narzuciłeś, ale jako wyraz woli MaryI SS, nawet w najmniejszych okolicznościach życia.

Nie możesz zmieniać swojego stylu życia, dopóki przełożeni, konieczność lub miłość doradzią ci w tym dniu, aby pominąć lub odroczyć tę praktyczną datę. Nigdy nie brakuje miłości, posłuszeństwa i rozsądnego condescension, jeśli chodzi tylko o praktyki Regulaminu, które narzuciły na ciebie, które same w sobie nie zobowiązują neppur pod karą grzechu weczsznego. Nie macie smutnej i niegrzecznej świętości, ale pamiętajcie, że musicie rozprzestrzenić wokół siebie słodycz i życzliwość Matki Bożej.

2) Sposób życia sprawia, że uświęcisz nawet najbardziej pokorne czyny, takie jak jedzenie i spanie; wszystkie wasze czyny będą jak ciągła modlitwa, ponieważ we wszystkich z nich będziecie dążyć tylko do służby i proszę swoją sympatyczną Kochankę.

3) Rozporządzenie przyzwyczajacie się do ciągłego i bardzo potrzebnego wyrzeczenia się waszej woli posłuszeństwa Ojczynie, będziecie stopniowo opróżniać je z siebie, sprawić, że umrzecie dla siebie, do waszych upodobań, do waszej woli, co stanowi pierwszy krok na drodze świętości.

4) Regulamin daje stałość na dobre, nie pozwalając się kierować chwilowym zapałem, co sprawia, że ogarniamy wszystko, a następnie porzucimy wszystko, po prostu zaprzestaliśmy tego słomy. Nigdy nie porzucaj swoich praktyk, ponieważ czujesz się suchy, bez smaku: pamiętaj, że nadszedł czas, aby pokazać swoją wierność i że im mniej smaku spróbujesz, tym bardziej smak spróbuje Matka Boża.

5) Przestrzeganie tej metody jest ciągłym odnowieniem waszej konsekracji, ponieważ ponieważ narzuciłeś ją wam, aby naprawdę żyć konsekracją, wszelkie wysiłki, które podejmujecie, aby ją przestrzegać, są jak powiedzenie do Matki Bożej: Ja jestem wasza, tylko dla was patrzę na przyjemność, a nie na siebie. Więc nie zauważając:

6) Przyzwyczaisz się do robienia z doskonałością, nawet najmniejszych działań i, co jest sprawą najwyższej wagi,

7) Robić wszystko dla czystej miłości. Dlatego starajcie się oddać całe swoje życie w służbie Maryi, starajcie się podążać za największym smakiem Maryi we wszystkich waszych czynach. Ucz się u stóp Maryi, twoje zasady życia i poproś ją o stałość, aby ją przestrzegała. Możesz również po prostu zaznaczyć ołówkiem, wśród praktyk, które wskażę później, tych, które chcesz przyjąć i napisać w ulotce, tych specjalnych rezolucji dostosowanych do specjalnych potrzeb waszej duszy i warunków waszego życia.

Powstanie z Maryją

Przebudzenie. — Nigdy nie będziesz święty, jeśli nie znasz ofiary, aby wstać o ustalonym czasie i w czasie, Od wzrostu zależy cały dzień. Chodzi o głos dzwonu, budzik lub przełożonych, jak głos Maryi wzywającej was do kościoła. Wyobraź sobie, słysząc anioła stróża mówi, jak w B. Labouré: Wstań, Matka Boża czeka na ciebie w kaplicy!

Twoja pierwsza myśl, twoje pierwsze spojrzenie, twoje pierwsze słowo skierowane jest do Jezusa i Maryi: “Jak tylko się obudzisz, Jezus powiedział do świętej Matyldy, pozdrawiaj moje Serce i ofiaruj mi swoje”. “Odkąd się budzę, powiedział B. Susone, moja dusza zwraca się do Maryi” To jest ten początkowy akt, który daje jako ton, dominującą nutę dnia. Jak Maria jest zazdrosna o pierwsze owoce! Obok twojego łóżka jest Matka Boża z Boskim Synem, który czeka na twoje przebudzenie, ale jest też diabeł, który kwestionuje twoją pierwszą myśl, waszą pierwszą pulsującą serce. Komu zamierzasz go dać?

Po Matka Boża zachowała swoje ochronne spojrzenie na ciebie przez całą noc, a teraz na pierwszym przebudzeniu, jak czuła matka złożona na kołysce swojego dziecka, czekać na pierwsze spojrzenie, twój pierwszy uśmiech, zwrócisz się na drugą stronę i nie będzie jej deworthy z pozdrowienia?

Aby natychmiast przezwyciężyć lenistwo, które zachęca do wygrzewania się w tym niebezpiecznym porannym śnie, włączania światła, siedzenia na łóżku, tworzenia Znaku Krzyża, otrzymania błogosławieństwa Matki Bożej, drukowania pięknego pocałunku na medaliście i krótkiego odnawiania konsekracji, mówiąc jedną z następujących jaculatories:

Niech żyje Jezus! Niech żyje Maryjo!

Ja jestem wszystkim twoim i wszystkim, co posiadam, ofiarowuję to tobie, sympatyczny mój Jezus, przez Maryję, Twoją Matkę! 300 g. o. v.)

Wyrzekam się siebie i zwracam się do Ciebie, moja droga Matko. Deh. ! Módlcie się, pracujcie, cierpicie i agiaci we mnie!

Świętego Serca Pana Jezusa oddaję się Tobie przez Maryję. 300 g. o. v.)

O Najświętszej Dziewico, w moim policzku do nocy, kochający, czuwał nad mną. Deh, chroń mnie przed złem ponownie, w tym nowo incomuciated dzień.

Przykłady. “Każdego ranka pokłoniłem się ziemi, upadłem i pochwalłem Boga za Jego Istotę i za dotknięte doskonałości, i za to, że stworzył mnie znikąd. Włożyłem moją duszę w jego ręce, prosząc, aby miał mnie za jego zgodą na ten dzień i na całe życie, i nauczył mnie, co było dla niego najbardziej miłe, aby go wypełnić. Jako mój uczeń chcę, abyście weszli do mnie w tym ćwiczeniu.” (Matka Boża w piątek. Agreda)

S, Vincenzo wyskoczył z łóżka i pokłonił się i pocałował ziemię pokornie czcząc Trójcę Świętą i powiedział: Benedìcta sit sanata et individua Trinitàs, nunc et semper et per infinita saecula saeculorum. Amen. Sancta Dei Genitrix sit nobis auxiliatrix et protrerix. Potem znowu pocałował ziemię. Inni święci pokłonili się najbliższemu kościołowi lub sanktuarium i czcili Jezusa w sakramencie i otrzymywali tam błogosławieństwo Matki Bożej.

S, Rosa Da Lima,jeszcze dziewczyna, był bardzo zaniepokojony, aby wstać wcześnie w czasie, aby bawić się z Bogiem w tych wczesnych godzinach dnia. Ale ponieważ na czuwania kontynuowane w modlitwie ledwo mogła się obudzić, z dziecinną prostotą błagał Matkę Bożą, aby chcieć być matką i obudzić ją każdego ranka, kiedy nadszedł czas, aby wstać”Jej modlitwa została odebrana i każdego ranka, jakby Matka Boża przyszła do niej zadzwonić, w wyznaczonym czasie obudziła się.

Święty Jan Berkmans napisał: Sposób, w jaki spędzasz pierwsze chwile, które następują po przebudzeniu, w dużej mierze zależy od sukcesu porannej medytacji. Dlatego na pierwszy znak powstania, myśli, że sam Bóg wzywa cię: natychmiast sprawia, że znak krzyża i wstać mówiąc: Co chcesz mi zrobić, Panie? Moje serce jest gotowe, mój Boże, moje serce jest gotowe! Będę sumienny w wstać szybko i, goniąc każdą inną myśl, będę chodzić punkty medytacji. Prima di indossare l’abito lo bacierò con­tento di portare un giorno ancora le livree di Gesù C. Ogni mat­tina mi sceglierò un santo che mi protegga in modo speciale, nella giornata che sto per incominciare ».

Il Beato Simon Garzia soleva dire ogni volta che si svegliava: Io Vi salato, o Figlia dell’Eterno Padre; io Vi saluto, o Madre del divin Figlio; io Vi saluto, o Sposa dello Spirito Santo; io Vi sa­luto, o Tempio augusto dell’adorabile Trinità.

Vestendoti

1) Vestiti con prontezza: tutti i minuti che resti a letto dopo l’ora fissata sono dati al demonio.

2) Vestiti con modestia, alla presenza di Dio, sotto lo sguardo di Maria e del tuo Angelo ; specialmente se vi sono altri che dormono nella stessa camera. Ma con certe mode del giorno d’oggi.. con certe camere ricoperte di specchi.. come è possibile la modestia?E dire che al disopra del letto pende il crocifisso e l’immagine della Vergine.. oh, se potessero, quei quadri scapperebbero via..

3) Vestiti con divozione pensando al soggetto della meditazione, o alla comunione o pregando Maria a rivestirti, come Rebecca, delle virtù di Gesù Cristo e delle sue. Puoi recitare la seguente preghiera: Indue. me, Domina, novum hominem in qui secundum Deum creatus est in justitia et sanctitate veritatis. Amen

La toeletta. — Lavandoti, prega la Madonna a purificarti l’anima e renderla degna di comparir da- vanti a Dio nella preghiera e riceverlo nella S. Co­munione.

Niewolnik Maryi będzie ubrany czysto, wygodnie do swojego stanu, ale ona uniknie próżnego wyrafinowania. Nie zmieniaj w próżności ubrań, które są świadkami naszego wstydu. Konieczność ubioru jest konsekwencją grzechu pierworodnego. Jak Matka Boża może przyjąć wśród swoich ulubieńców tych, którzy tak bardzo jej nie zniechęcą w skromności ubierania się? Jakże ośmielają się nazywać siebie niewolnikami Maryi, którzy proklawicie się pochwalają swoim ciałem grzechu? Marnuj mniej czasu przed lustrem, a znajdziesz wystarczająco dużo, aby odzwierciedlić siebie w Maryi w medytacji. Również przykryć z kolonii nieprzyjemny zapach, który emanuje z naszego nieszczęśliwego ciała, ale pamiętaj, że najlepszy zapach nie ma żadnych. Zamiast wieszać bliźniego z pewnymi zbyt pikantnymi i zmysłowymi zapachami, rozwiń wokół was dobry zapach cnót Chrystusa i Maryi.

Czystość adunque, własność, a nawet elegancja, z szacunku dla siebie, dla innych, a zwłaszcza dla Boga; Ale Maryja nie może lubić tych, którzy szukają przyjemności na świecie. nie może być niewolnikiem Matki Bożej, która jest niewolnikiem mody. Ile pieniędzy będziesz miał w lewo na dobre prace, jeśli nie stać się kapryśny i śmieszne niewolnikiem mody.

Przykłady. Pt. Olier czekał na pokrycie nowych ubrań w sobotę i udał się do zaoferowania ich do Matki Bożej prosząc ją, aby nie dopuścić do tych ubrań być zbezczeszczone grzechem. Wyznaje, że Matka Boża musiała smakować tego czynu, ponieważ za każdym razem, gdy go nie zauważył, ubrania się brudziły, zgrywały lub roztrwoniły; tak nawet jako dorosły musiał kontynuować tę praktykę nauczył się jako chłopiec. Nawet B. Susone, kiedy ubrał nową białą szatę (dominikanin), poszedł do kaplicy, aby podziękować Dziewicy za nadanie tej białej barwy braciom kaznodziejów i żarliwie poprosił ją o czystość, której ta biel była symbolem. Kiedy fryzjer z wielkim migdałkiem dominikańskim zdawał się umieszczać wokół głowy koronę włosów, która dała mu dobry wygląd świeżej młodości, powiedział Nam Lady: Dziewico Maryjo, gdyby moja twarz miała wermilion świeżość róży, twój sługa ofiarowywa tylko to piękno dla Ciebie.

Błogosławieństwo Matki Bożej

Na końcu garderoby, recytuj poranne modlitwy przed ołtarzem, a jeśli nie możesz iść do kościoła na mszę, zdobądź co najmniej kwadrans medytacji. Przed wyjściem z sali nie zapomnijcie jednak prosić o błogosławieństwo Matki Bożej, mówiąc na przykład: Błogosław mnie, Maryjo, ręką ańskiego Jezusa: w imię Ojca itd.

Przykłady. Św Liduina, St John Eudes, St John Berkmans, St Philip Neri, i wielu innych świętych nie opuścił komory bez uprzedniego prośby o błogosławieństwo Matki Bożej. B. Cottolengo umieścił obraz Maryi przy drzwiach Małego Domu, aby wszyscy wchodzący lub wychodzący witali ją i prosili o jej błogosławieństwo.

Karta II. Pie miał. tej samej praktyki, a ksiądz mówi, że kiedyś wyszedł ze swojego Pałacu, natychmiast do niego wrócił, jako ten, który o czymś zapomniał: nie udało mu się pocałować stóp swojej niebiańskiej Matki.

Do B. Angeli da Foligno pewnego dnia, po wyniesieniu, Dziewica ukazała się i powiedziała do niej: “Moja droga córko, umiłowana mojego Syna, twój Zbawiciel odwiedził cię i udzielił ci swojego błogosławieństwa. To rozsądne, że powinien on również otrzymać moje.” Mimo to pobłogosławił ją, przypominając jej o jej nieocenionym obowiązku żarliwej miłości do jej niebiańskiej Oblubieńca, od której była tak kochana.

Święty Stanisław zawsze prosił ją o wejście i opuszczenie sali, a także siostrę Marię Velę, cysterskę, która pewnego dnia poczuła odpowiedź Matki Bożej: “Moje błogosławieństwo i błogosławieństwo mojego Syna zstąpi na ciebie”.

Błogosławiona Maryja Wcielenia, karmelitówka, nigdy nie opuściła komory bez całowania stóp swojego krucyfiksu. Powszechna praktyka w wielu zakonach. Dziewica często stawiła się kardynałowi Berulle’a i błogosławiła go ręką Jezusa, którą trzymał w ramionach. Sam kardynał, kiedy musiał błogosławić, zaprosił Do tego Na swoje miejsce II Bożą i powiedział: Nos cum prole pia benedicat Virgo Maria; w spotkaniach zpatriantamiitp.,

Bernardze stwierdza, że nie może wątpić w błogosławieństwo Boga, który został pobłogosławiony przez Maryję; i że może być pewien, że będzie on liczony w ostatecznym sądzie wśród tych, do których te słodkie słowa zostaną skierowane:Przyjdź lub błogosławiony przez Ojca i przez moją Matkę.

Matka Boża i modlitwa

Maryja nauczycielka i wzór modlitwy. — Szczególnie w praktykach pobożnościmusicie nosić Maryję Vas insigne devotionis,Orante par excellence najdoskonalszym modelem, najbardziej. wykwalifikowanego nauczyciela wielkiej sztuki modlitwy. B. z Montfort słusznie pisze zatem: “Bądźcie przekonani, że im bardziej patrzysz na Maryję w waszych modlitwach, kontemplacji, czynach i cierpieniach, jeśli nie z wyraźnym i jasnym spojrzeniem, przynajmniej z ogólnym i niezauważalnym poglądem, tym lepiej znajdziecie Jezusa Chrystusa, który jest zawsze z Nią, potężny, wielki, działający i niezrozumiały, bardziej niż w niebie i w jakimkolwiek innym stworzeniu wszechświata”. (Traktat nr 165).

Przykłady. Mary SS. w swoich wielu objawieniach nigdy nie męczy się wpajania modlitwy lub nauczania nowych formuł. Więc to ona przyniosła nam różaniec, ona nauczyła nas pięknego jakulacji: O Maryja., poczęta itp., ta, która w Lourdes i Fatimie, pokazuje się z różańcem w ręku i raczy polecić go i nauczyć nas go recytować.

Pojawiające się na pt. Agreda z przyjemnością poleciła recytację CREDO, mówiąc swojej powierniczce, że ona sama często recytowała ją na kolanach, z największym szacunkiem. Słowa“Narodziny DziewicyMaryi” zostały pokłonione z taką pokorą i wdzięcznością dla Boga, że żadne stworzenie nie może zrozumieć. “W ten sposób pomyślałem o wszystkich śmiertelnikach, w imieniu których milczałem, aby nadrobić nieszczerość, z jaką będą mówić tak czcigodne słowa. To za moją modlitwą Bóg inspiruje Kościół, aby powtarzał tak często w boskim biurze Creed, Pater i Hail. Moja córka jest zatem dobrze przeniknięta czcią, z jaką musicie dać Credo, Pater i Hail i być w stanie popaść w rażącą nieszczerość, w której spada tak wielu wiernych. Fakt częstego powtarzania takich modlitw nie jest powodem do utraty należnego im szacunku. Ten lekkomyślny brak wynika z faktu, że dają usta w dół, nie myśląc o tym, co mają na myśli i otaczają. Jeśli chodzi o was, chcę, aby był to ciągły przedmiot medytacji: i jest to coś miłego Bogu i dla mnie, aby nosić pisemneformolo i czytać go często. Polecam tę samą praktykę swoim uczestnikom.”

Błogosławiona Weronika z Binasco wyruszyła z wielką leną, aby nauczyć się czytać, aby zostać przyjętym do klasztoru S. Marta w Mediolanie. Ponieważ za dnia była zajęta pracą na wsi, czekała na ciebie w nocy, żarliwie modląc się do Dziewicy, aby raczyła pomóc jej zrealizować swoje marzenie. Potem ukazała się jej Dziewica wszystkie genialne ze światłem, który powiedział do niej: “Moja córko, nie spiesz się, aby nauczyć się ludzkich liter, musisz tylko znać trzy litery: jedna jest biała i oznacza, że musisz zachować czyste serce przed każdą miłością, która nie jest dla mojego Boskiego Syna i dla mnie. Drugi jest czarny i ostrzega was, abyście nie szkanowali ani nie szemrali o tym, co robi twój sąsiad, nawet przeciwko tobie. Trzeci rudy wyraża moje pragnienie, abyście codziennie medytować część Męki Mojego Syna. Znając te trzy litery, uczysz się wystarczająco; jeśli chcesz, dowiedz się, co chcesz, ale nie daj sobie zbyt wiele troski». To powiedziań, zniknął.

Opowiada pobożnemu Cezarei młodego Kartadu o imieniu Christian, który zasnął pewnej nocy, po Mattutino, na schodach ołtarza, Matka Boża, której był bardzo oddany, potrząsając nią delikatnie, powiedział do niego: “Christian, to nie jest miejsce do spania, ale do modlitwy”. Budząc się w burzy, wciąż miała radość zobaczyć plecy Matki Bożej, gdy odeszła.

1) Módlcie się z Maryją. — Pełnomocnictwo, aby przyłączyć się do waszych modlitw z tymi, których Matka Boża ożywiła, z tymi, których ona teraz nieustannie czyni dla nas w niebie. Wyobraźcie sobie Maryję SS. w modlitwie i przyłączcie się do najdoskonalszych aktów uwielbienia, uwielbienia, dziękczynienia, zadośćuczynienia i żądania, aby wskrzesiła Boga dla siebie i dla ludzi. Kto może sobie wyobrazić samozadowolenie, jakie Bóg wziął na modlitwy Maryi? Wszystkie uwielbienia, pieśni i anielskie concenti były niczym w porównaniu do miłosnych westchnień, które wyszły z serca tej dziewicy, ukryte w świątyni Jerozolimy i w domu Nazaretu, Cóż, jeśli towarzysze Bernardetta lubi modlić się tak bardzo obok niej, przekonany, że tak ich modlitwy będą łatwiej odpowiedzieć, z jaką wiarą należy przyłączyć się do modlitwy Maryi , chować się za nią, aby Jezus nie widział twojej niegodności, ale świętości Swojej Matki?

2) Respice w faciem Matris tuae,możemy powiedzieć do Jezusa; słuchać Matki Twojej się na moją korzyść, i jest to Módlcie się przez Maryję, to jest, biorąc Maryję jako Pośrednika do Jezusa, “Jeśli chcecie, aby wasze pytania zostały przyjęte na tronie Bożym, nie zawiedziejcie ich z rąk Maryi. Bernardyna). Módlcie się do waszej dobrej niebiańskiej Matki, aby zrobiła wam to, co pewnego dnia uczyniła wasza ziemska matka: Mater, doce nos orare: Matko, naucz mnie modlić się, jak nauczyłeś św Bernardetta, aby znak krzyża, robi to po raz pierwszy, tak jak mama robi z dzieckiem. Naucz mnie też, jak nauczałeś swoją księżycowej córki, odmawiać różaniec i modlić się ze mną, a we mnie, jak modliłeś się ze swoją uprzywilejowaną córką. Tak, Maryjo, przyjdź i żyj we Mnie i bądź sercem mojego serca, duszą mojej duszy, aby każdy akt, który czynię, był twój. Niech mi mówiono to, co zostało powiedziane o twoim sługi: On jest zahipnotyzowany, opętany przez Maryję!

3) Módlcie się w Maryi. – Gromadzenie ducha w tej świętej świątyni Trójcy Świętej, w tym oratorium Słowa Wcielonego. “Maryja, mówi Montfort, jest Oratorium, w którym może wykonywać wszystkie swoje modlitwy bez obawy, że zostanie odrzucona przez Boga. ” Modlitwa w Maryi oznacza modlitwę na podstawie jej postanowień i zasług; oznacza to przyłączenie się do jego czystych intencji, zapomnienie o swoich zainteresowaniach, aby nie troszczyć się o interesy Maryi.

4) Módlcie się Maryjo. — Nie tylko módlcie się z Maryją, w Maryi, ale módlcie się bezpośrednio do Maryi, oddając jej hołd chwały i dziękczynienia. Recytuj ze szczególnym zapałem modlitwy maryjne, dbam, abyście w ten sposób chwalili i dziękują w najdoskonalszy sposób i będą nazywać Boga w najbardziej skuteczny sposób, będąc Maryją, jak mówi Montfort, Echo Boga.

Nie zaniedbuj zwykłych praktyk. — Dokonaj, w porozumieniu ze swoim spowiednikiem, ostrożnego wyboru praktyk, ale potem bądź wierny. Wróć tutaj przy okazji maksyma tego wielkiego sługi Maryi, St John Berkmans: Minimum Quidquid, dummodo constans: Wybierz również kilka krótkich praktyk, ale być wiernym każdego dnia.

Św. pewnego dnia dokonał poważnego upadku z konia, który pozostał w połowie martwy, tracąc krew z nosa i ust. Ale miał tyle siły, by przywołać Dziewicę. I to przyszło mu pomóc pod pozorem pasterzki, która wręczyła mu tonizujący napój. 16, poprosił o imię swojego dobroczyńcy. «Ja jestem Dziewicą, usłyszała swoją odpowiedź, że wezwałaś waszej pomocy, ale byłaś bardzo lekkomyślna w e-sporcie natakie niebezpieczeństwo bez pomocy modlitwy. I dysparować. W tym świętego incydentu, który przyszło mu do głowy, że nie płaci Dziewicy jego codzienny hołd modlitwy, i klęcząc, z oczami pełnymi łez, wypełnił swój dług wdzięczności.

Matka Boża i medytacja

Przekonaj się, że medytacja jest niezbędna, aby poczynić postępy w życiu duchowym, a zwłaszcza zrozumieć i praktykować S. Niewolnictwo; że medytacja jest łatwa i w zasięgu każdego. Dlatego musisz zdecydować i wybrać książkę medytacjową i zacząć jutro znaleźć (tych, którzy starają się znaleźć) co najmniej kwadrans, aby poświęcić się medytacji.

Podobnie jak w przypadku innych działań, Maryja musi być Dla ciebie Modelką, Towarzyszką i Uzupełnieniem. Również to działanie musi być dokonywane przez Maryję, z Maryją, w Martze; wyrzekając się siebie, uznając, że nie jesteś w stanie zbliżyć się do Boga od ciebie, aby mówić do Niego za ciebie, a tym samym odczuwać potrzebę towarzyszenia Maryi.

Medytuj u stóp Maryi. — W swoim pierwszym wystąpieniu Dziewica pozwoliła swej wiernej słudzy, Siostrze Catherine Labouré, uklęknąć przed nią, położyć ręce na kolanach, wycelować w jej piękną twarz i wysłuchać jej boskich słów. Dlaczego nie możemy również postawić się w tej samej pokornej i pewnej pozycji i słuchać Mary SS. porozmawiać z nami na temat mamy zamiar medytować? Ile rzeczy powie nam Matka Boża, jeśli możemy jej słuchać, po cichu robiąc wokół nas, to jest, rozwiążąc wszystkie inne obawy!

Słuchajmy Maryi, mówmy do Maryi: rozmowa w ten sposób, jaka będzie owocna medytacja! Jeśli nie możesz spocząć na jej matczynym sercu, wymieszaj ze sobą łzy. Opłakiwać życie żył daleko od niej; przedstawić Jej twoje potrzeby, dusze, które są zagubione, Jezus oburzony … Powtarzam: Dobrze się poddaj w obecności Jezusa i Maryi, a twoja medytacja jest wykonywana.

Przykład medytacji. — Medytacja sprowadza się do czterech rzeczy: myśl o umyśle: Słowo serca; Rezolucja woli; Modlitwa duszy.

a) Myśl o umyśle. Maryja jest moją Matką i Królową, ja jestem jej, a Ona jest moja. Bez powodu on nigdy mnie nie opuści, zawsze będzie mnie kochał i zapewniał wszystkie moje potrzeby… będzie mnie bronił., będzie mnie łamiał w ramionach drogą niebios., tak długo, jak zawsze będę się jego niewolnikiem miłości, to znaczy, że zawsze pozostaje jego małym dzieckiem…

b) Słowo serca, O Jezu! Dziękuję, że dajesz mi Maryję! O, Droga Matko, jak bardzo cię kocham!… w was pokładałem całe moje zaufanie, w tobie całkowicie oddaję się bez rezerwy. Dlaczego nie zdałem sobie sprawy, jak piękne i słodkie jest kochać cię i należeć do ciebie?

c) Uchwała woli. Nie chcę już szukać moich upodobań, ale twoich; Chcę zachowywać się jak prawdziwy niewolnik miłości do ciebie, zwłaszcza w tym i tej sytuacji (wskaż to). Chcę żyć jak twój prawdziwy syn: żyć w waszej obecności, z wami, aby was zadowolić.

d) Modlitwa duszy. Maryjo, przyjdźcie z pomocą mojej słabości i niekonstytności. Szalony, że byłem w przeszłości! Zmarnowałem swój czas! Od tego momentu chcę rozpocząć życie, które naprawdę zdaje sobie sprawę z mojej konsekracji. Chcę, abyście mogli dziś powiedzieć: Dziś żyłem dla was, dziś pracowałem dla was. Pozwólcie, że powiem to samo pod koniec mojego życia.

Wybierz swoją duchową łapówkę: jaculatory, maksymalnie powtórzyć w ciągu dnia. “Ecché? Dla Maryi, czy nie chcesz wygrać przy tej okazji?”.

Przykład. Święty Jan Berkmans napisał w swoim pamiętniku: “Jeśli dobrze wykonam medytację, nie będę ryzykować porzucenia mojego powołania i utraty duszy. Dlatego chcę wykorzystać wszelkie środki, aby stać się człowiekiem modlitwy, ponieważ jest on źródłem wszystkich dóbr. Ci, którzy dobrze wykonują Jego modlitwę, mają raj na ziemi dla obfitości Boskiej pociechy, a potem będzie miał wieczne szczęście.

Wstał z wielką wspomnieniem myśląc o medytacji, która miała się rozpocząć i podekscytowany tymi pytaniami, które skierował do siebie: – Dokąd zmierzasz? — Od Pana. — Co należy zrobić? — Zostać z nim. Spędził całą godzinę medytacji klęcząc bez pochylania się nigdzie i doszedł do tego stopnia zjednoczenia z Bogiem, który nie cierpiał już z powodu zakłóceń lub dygresji. Przemoc miłości, wyrwana z jego serca wzdycha i jęczy. Często brał w swoje ręce obraz Matki Bożej, który trzymał przed nią, patrzył na nią i całował ją z zawężającym uczuciem, być może dziesięć razy z rzędu. Pod koniec swojej medytacji nigdy nie brakowało mu doswiadczenia myśli, które najbardziej go uderzyły i praktycznych rezolucji, które podjął. Nic nadzwyczajnego nie było w całym jego życiu wewnętrznym; niezwykłych i godnych podziwu było tylko jego ciągłe – i wytrwałe pragnienie, aby zrobić wszystko dobrze z pomocą Matki Bożej.

Rachunek sumienia z Maryją

Znaczenie. — Czy nie ma być praktyki bardziej przydatnej dla postępu duchowego; jednak niestety nie praktykuje bardziej zaniedbane niż to, nawet w społecznościach, gdzie łatwo staje się mechaniczne rzeczy bez skuteczności. Jest to bezużyteczne: natura nie ma interesu w ponownym wejściu w siebie i zobaczeniu swojej nędzy, jej niestałości, ciągłego opadu, a zatem ucieka od tych wszystkich praktyk pobożności, które zachęcają ją do tego koniecznego odwrotu do siebie, nie po to, aby być zadowolonym lub zniechęconym, ale aby móc zdjąć najbardziej pokorny i pewny siebie lot do Boga. Wśród tych praktyk jednym z głównych jest badanie, centralna i regulująca praktyka całego życia duchowego. Aby nie podróżować losowo i tracić czasu, musimy wiedzieć: gdzie jesteśmy – gdzie chcemy iść – w jakim kierunku iść – jakie zagrożenia można napotkać – jakie środki są tam, aby ich uniknąć. Wszystko to uczy nas rachunek sumienia, który, co najmniej z Bazylego, musi być jak działko w głowie wszystkich naszych myśli, aby je powstrzymać i kierować.

Twoim celem jest osiągnięcie zwykłej Unii z Maryją, rezygnując z siebie. ale aby się tam dostać, musisz wyznaczyć sobie jakiś bliższy, bardziej konkretny cel, czyli zwycięstwo nad dominującą imadłem, lub zakup cnoty: to, co pisarze nazywają praktyką par excellence. Taki jest cel badania. Istnieją cztery egzaminy:

1. Egzamin emerytalny, który odbywa się rano po medytacji, dając możliwość praktyki w praktyce, lub ustanowienie szeregu aktów wybranej cnoty. Można powiedzieć na przykład: O Matko moja, dziś chcę, aby Jezus umarł za wszelką cenę. Dlatego chcę żyć z wami, abyście pokazali mi możliwości naśladowania was i rezygnacji z siebie. Z Waszą pomocą obiecuję zrobić co najmniej (wskażecie liczbę) aktów cnoty (wskazać cnotę). Oczyszczasz je, dodajesz do najdoskonalszych czynów, które praktykowałeś z tej cnoty i przedstawiasz je swojemu Jezusowi.

2° Zwykły egzamin polega na tym, że przychylić się z rąk Maryi do różnych możliwości praktykowania naszej praktyki. Musicie czaić się w dobrych okazjach do czynienia czynów waszej cnoty; Muszę go szukać. To ćwiczenie przyzwyczaja was do zwykłego poszukiwania przyjemności od Jezusa dla Maryi, do życia w ich zjednoczeniu, do umieszczania Maryi w środku, nawet w najmniejszych czynach, aby zawsze pracować z nadprzyrodzonych powodów. To krótkie przypomnienie porannej rezolucji, to krótkie spojrzenie wewnętrzne, aby zobaczyć, czy twoja dusza nie odbiega od kierunku, w którym została umieszczona, można zrobić szczególnie na dźwięk zegara. (Zobacz później Pie Pratiche żyć z Maryją).)

Szczególną analizą jest związek dwóch poprzednich i ustalenie wyniku. Odbywa się to przed obiadem i przed kolacją: składa się z 3 aktów:

  • Postaw się w obecności Boga i przywołaj niezbędne światło. Wystarczy akt wiary, znak krzyża lub Veni Sancte, które warto wyrecytować przed badaniem, lub spojrzeć na krucyfiks lub Matka Boża: Maryja, moje światło, mi pomóc.
  • Ogólne spojrzenie, jeśli utrzymałeś swoje serce na swoim miejscu i szukasz popełnionych błędów. “Co mi zaproponowałem? Ile czynności praktyki zrobiłem? Ile pominięć lub błędów w stosunku do praktyki? Dlaczego?
  • Skrucha i rozdzielczość. “Przebaczenie, O Jezu, pokutą za moje zaniedbanie uczynię takie umartwienie. O Maryjo, pomóż mi dziś lepiej. Naprawdę chcę zacząć ci służyć.”

Później recytuje De profundis, który wyraża bardzo dobrze jęk duszy, świadomy jej nędzy i pełne zaufania do superabundundant odkupienia Chrystusa. Myśl o czyśćcu jest również skuteczna w ekscytującej skruchy grzechów weczalnych. WtedyAnioł Pański umieszcza cię w zaburzeniach Maryi, aby szukać tylko Boga i Jego woli, i to impes łaski na ciebie.

4. Egzamin ogólny ,który odbywa się podczas wieczornych modlitw, kończy pozostałe trzy. Nie opiera się już na praktyce, ale na wszystkich działaniach:

Jak to się stało, że praktykowałem pobożność? Jak zachowywałem się z sąsiadem? W jaki sposób wywiązałem się ze swoich obowiązków? Grzechy myśli, słów, czynów i zaniechań… Czy naprawdę służyłem mojej kochanki dzisiaj? Czy starałem się żyć w jego związku?

Badanie ogólne jest integralną częścią wieczornych modlitw, które stanowią akty przygotowawcze: Obecność Boga — Dziękczynienie za korzyści otrzymane w tym dniu — Powołanie się na pomoc Boga i Maryi. Po rachunku sumienia wyrecytuj Akt Bólu i umieść się w tych przepisach, w których chcesz być w punkcie śmierci. Nigdy nie zasypiaj, mówię nigdy, ze śmiertelnym grzechem na duszy: wyznał lub szczerze podekscytowany skruchy.

Duchowe czytanie z Maryją

Narzędzie. — Nie ma nic bardziej niezbędnego niż duchowe czytanie dla tych, którzy chcą poczynić postępy w życiu duchowym (św. Jest pokarmem duszy, czyni ją nieustraszoną i silną przeciwko pokusom, inspiruje święte myśli, żarliwą miłość do nieba; oświetla inteligencję, ogrzewa wola; pocieszenie w smutkach i jest źródłem tej duchowej radości, która jest jedyną prawdziwą i według serca Boga (św Ambrożego). Dobre książki są jak listy, które przychodzą do nas z nieba (św Augustyna); kiedy modlimy się, mówimy do Boga, kiedy czytamy, to Bóg mówi do nas

Ci, którzy zawdzięczają swoje nawrócenie i świętość dobrej lekturze, jak święty Augustyn, święty Ignacy. Ale ci, którzy zawdzięczają swoją ruinę przewrotnej książce. Nie łudźcie się, nie można połączyć S. Niewolnictwo, częstotliwość sakramentów i odczytów pornograficznych, czasopism i gazet gorzej niż na świecie. Z tych niewolników, którzy już nie rumienią się w niektórych czytaniach, na niektórych ilustracjach, Matka Boża naprawdę nie wie, co z tym zrobić. Pożeracz powieści nigdy nie będzie w stanie spróbować True Devotion, szkoda, że będzie to emocja jak każda inna, ale bez wpływu na życie.

Znajdź pół godziny lub co najmniej kwadrans każdego dnia do czytania. Czy to czytać gazetę, mówić tysiąc futilities, słuchać plotek dużych i małych, i nie można znaleźć, aby słuchać głosu Boga? Przygotuj książkę, aby uniknąć marnowania czasu na badania.

Co czytać: Przeczytaj Ewangelię, księgę książek, naśladownictwo Chrystusa, Traktat i Tajemnicę Maryi z Montfort; przeczytaj życie świętych; nic nie jest bardziej aktem niż wywnioskować nas, powiedział św Filipa. Ale wybierzcie tych świętych, którzy nie są zbyt nadzwyczajni, tych, którzy być może żyli w waszym stanie: unikniecie wielu złudzeń. Nie szukaj książek, które są zbyt wzniosłe lub sentymentalne: zalecane z dobrym reżyserem. Nie chcąc czytać wszystkie nowe książki, które wychodzą, ale połączyć kilka, dobrze dobrane, i czytać je bez męczące, Święty Franciszek sprzedaży przyniósł ze sobą przez ponad dwadzieścia lat duchowej walki Scupoli. Tak jak nie jest dobrze, aby często zmieniać spowiednika, tak nie jest dobrze zmieniać zbyt często te podstawowe książki, które stały się przewodnikiem naszych dusz. To jest jak uczeń, który nagle chciał zmienić gramatykę; byłby zdezorientowany i tracił swój czas.

Jak czytać.

a) Przed czytaniem powołaj się na Ducha Świętego lub wyrecytuj Zdrowaś Maryjo.

b) Podczas czytania wyobraź sobie, że to Jezus lub Maryja lub ten święty fakt, że mówią do ciebie. A potem czytać z wiarą, z oddaniem, stosując wszystko do siebie. Przeczytaj przysłowiowe i pytanie, które zwróciły na siebie uwagę: Czy w to wierzysz? czy to robisz? Jak chcesz zrobić na przyszłość? Albo powtórzyć jako święty Augustyn: “Jeśli ci i ci, którzy zdołali stać się świętymi, to dlaczego też mi się nie uda?” To na tyle, aby medytowane czytania: przeplatane pauzy, refleksje, uczucia, rezolucje, jak w medytacji, choć bardziej krótko. Jeśli możesz to zrobić w kościele, przed Jezusem. Unikaj pośpiechu, który uniemożliwia ci słuchanie głosu Boga i sprawia, że tracisz wiele owoców czytania. Wasze myśli i spojrzenie często przechodzą z księgi do krucyfiksu i figury Matki Bożej. Pomyśl jak Światło Maryi w jej życiu: co wspomnienie, co spokój, co zapał!

c) Aby sformułować pewną rezolucję, która skonkretyzuje owoc czytania i ofiarować ją Maryi, prosząc z ekwiwalbicie łaską, aby ją wcieliła w życie.

PAMIĘTAM. Czytaj, módl się, pracuj. Niech czytanie nakarmieprzed wieczorem: niech modlitwa przeniknie waszą pracę.

Ćwiczenia duchowe z Maryją

Szkoła wojenna. — Tak więc P.Kécheur, odkupiciel, wezwał w swojej książce domy do zamkniętych obrzędów. Podobnie jak w szkole wojennej, powstaje Sztab Generalny naszych armii, tak w tych pobożnych domach powstają wybrane oddziały, bataliony szturmowe armii Chrystusa, przywódcy apostolatu katolickiego. Teraz Maryja, będąc generałem naczelnym tej armii, musi mieć dominujący udział w formacji swoich żołnierzy i oficerów, czyli apostołów i świętych

“Czy chcesz zostać świętymi? Idź i zamknąć się w więzieniu w jakimś domu ćwiczeń; uczynić siebie więźniami Maryi. Poddajcie się jej całkowicie bez zastrzeżeń, przez kilka dni; Poświęć ten czas na jej cześć, modląc się do niej, kochając ją i myśląc z Nią o wielkich prawdach wiary, waszych wielkich obowiązkach, prosząc ją o plan waszej duchowej walki z waszymi namiętnościami i przeciwko wrogom Chrystusa i Maryi, i zapewniam was, że będziecie przedmiotem jednej z tych boskich operacji powierzonych Dziewicy przez Boga, operacji i przemiany, która będzie decydującą datą w waszym życiu”.

Szczęśliwy, kto może zrobić, co najmniej raz w życiu, zamknięte ćwiczenia! Jednak każdy może znaleźć w ciągu roku okres czasu, aby być poświęcony tylko duszy. Jest dobry czas, aby wziąć urlop na odpoczynek ciała … Ponieważ wy również nie będziecie mogli, być może pod pretekstem świąt, spędzić kilka dni w domu zakonnym lub w cieniu sanktuarium Romito Maryi, aby ponownie wejść w ducha?

Ćwiczenia i Matka Boża. — Dlaczego tak wiele ćwiczeń jest bezowocnych? Ponieważ ci, którzy je robią, a często także ci, którzy je głoszą, zostawiają Maryję w piosence. Wchodzisz do Wieczerniku, podobnie jak Apostołowie, kiedy dokonali pierwszego zamkniętego rekolekcji, ale nie wchodzisz, jak oni z Maryją, Matką Jezusa. Nie myśląc o tym; ani nie mów, działasz trochę tak, jakby nie wierzyłeś, że Maryja jest konieczna, aby osiągnąć sukces ćwiczeń. Oczekuje sukcesu, od sławy kaznodziei, od umiejętności przywódców, od dobrej woli uczestników, od wszystkiego, z wyjątkiem inte przypadku tego, do którego, według wszystkich świętych, nadzwyczajne wylanie Ducha Świętego na Apostołów. Matka Boża pojawia się jako parada, bardziej lub nie uroczyste, w kazaniu ćwiczeń, jak biskup pojawia się lub pojawia się w wielkim Kierownictwo. Nie uważa się, że jeśli Maryja jest Królową, jest bardziej niż cokolwiek Matką i Nauczycielką, a ona jest szczególnie podczas ćwiczeń, które są decydującymi czasami dla naszego życia duchowego. Nie, że w każdym kazaniu ciebie! musi mówić o Maryi, choć wielu świętych to zrobiło, ale Maryja musi wejść z nami i musimy czuć Ją obecną przez cały czas naszego rekolekcji.

Czy to nie Maryja natchnęła i powiedziałbym, że podyktowała pierwsze ćwiczenia świętemu Ignacemu, więc słusznie można ją nazwać instytutem? Więc najlepsze ćwiczenia to te, które najbardziej uczestniczą w pochodzeniu, czyli ćwiczeniach maryjnych, nawet w sensie wskazanym powyżej. To Maryja musi uczynić nas zrozumiałymi i przeniknął wiecznymi prawdami. To Ona musi czynić nam dobro, abyśmy czytali na dole duszy, aby odkryć, co tam daje nam dobro. To wy musicie nas zainspirować dobrymi rezolucjami; To u jego stóp musimy je położyć, aby mieć nadzieję, że będą w stanie wprowadzić je w życie.

Na Rekolekcje Miesięczne, a także na Mszę św., spowiedź, komunię i inne praktyki pobożności patrz indeks.

Biuro z Maryją

Biorąc Breviary. – Maryja przede mną wielokrotnie odmawiała te same psalmy i nadal zachowują zapach, jaki wyciągnęli z kontaktu jej dziewiczych ust. są jak relikwia jego serca. Och, mógłbym podejść nawet zdalnie do jego wiary, jego zapału, jego miłości! Jestem co najmniej ing mojej gry z twoim.

Psalmy te były dla Mary SS. źródłem, głębokich medytacji, niewypowiedzianej pociechy i, przechodząc przez jej serce, westchnień Dawida, którzy są westchnieniami zgniłej ludzkości, która powołuje Się na Powstanie Odkupiciela jak woczne kadzidło przed Bogiem; i recytuję je z takim chłodem i obojętnością!

Maria Corredentrice recytowała te psalmy w imieniu ludzkości, powołując się na pomoc dla jej niezliczonych potrzeb. Podobnie jak Chrystus i Maryja, musicie zgromadzić w waszych sercach wszystkie ludzkie nieszczęścia i dać do modlitwy, którą recytujesz w imię Kościoła, tej powszechności, która należy do Niej.

Pomyśl o wojnie, która przenosi się do Boga z masonerii; do dechsychylizalizowania Rosji, straszliwych prześladowań Meksyku i Hiszpanii, do niezliczonej liczby dusz, które również są zagubione w naszej Ojczyźnie, a następnie poczujesz potrzebę modlitwy do Boga, aby miał miłosierdzie dla Jego Kościoła, a poczujesz potrzebę uwielbienia i miłości Boga dla tak wielu, którzy go nienawidzą i walczą z Nim.

Zanim urząd przeniknie głęboko myśl, że idziesz przed Bogiem, aby reprezentować cały Kościół, aby go chwalić w swoim imieniu i błagać o wszystkie jego potrzeby. Jaka świętość, jaki zapał byłby potrzebny! Przekonana o swojej niegodności, upokorzyć się głęboko, poddać się i dołączyć do Maryi. Wyobraź sobie, że widzimy ją pokłonił się przed Bogiem, w postawie modlitewnej, w której jest reprezentowana w katakumbach, lub w postawie Pośrednika, w której objawia się w 2, kiedy pojawia się Cudowny Medalik, modląc się za cały świat, który trzyma w swoich rękach. Schowaj się za nią i poproś ją, aby przeszła przez jej serce i usta każdą sylabę w twoim biurze.

W Urzędzie miejcie obraz Maryi pod kontrolą i nagle przestańcie patrzeć na nią, aby was zgromadzić, zapalić twój zapał i odnowić waszą jedność z Nią. Urząd i jego co godzinę otwiera się wezwaniem do Dziewicy przez Zdrowaś Maryjo. Niech ten Grad będzie kolejną okazją do przypomnienia myśli Matki Bożej. Pochwały i osiągnięcia zawsze zamykają się maryjnym antyfonem, który trzeba recytować ze szczególnym oddaniem. Ile wersetów psalmów można cudownie zastosować do Matki Bożej i jej niewolników! Nie omiń ich ze szczególnym duchowym smakiem. Niektórzy mówią, że urząd robi chór z Najświętszą Panią. Och, co za piękne towarzystwo!

Na zakończenie Urzędu, pokornie pokłon przed Bogiem, recytuje przysłowie Sacrosanctae,prosząc Boga o przebaczenie zaniedbania i modląc się do Maryi, aby nadrobić swoje braki, ofiarowując z drugiej strony wszystkie pochwały, które dała Bogu w swoim życiu. Te same względy służą do recytacji Małego Urzędu Matki Bożej.

Praca ręczna

Święty Wincenty powiedział, że musimy kochać Boga potem naszego czoła. To samo można powiedzieć o Matce Bożej: sługa i syn muszą okazywać swoją miłość i wierność, pracując bardzo dobrze, nie oszczędzając się, robiąc to, czego chce ich Matka i Pani, w czasie i w taki sposób, w jaki chce, i czyniąc to nie z tchórzliwego zainteresowania, nie z geniuszu, ale dlatego, że chce, aby ją zadowolić. Praca jest operacją, która zajmuje większość naszego dnia i naszego życia: dlatego niezwykle ważne jest, aby ją uświęcić i marializować,to znaczy przeprowadzić ją jako prawdziwych niewolników Maryi.

Zdobądź pracę od Marii : to Maryja chce, żebym to zrobiła. Objawia wam swoją wola poprzez przełożonych, obowiązki waszego państwa; i byłoby wielkim błędem zaniedbywać swoje obowiązki, aby dać sobie nawzajem modlitwę lub inne genialne dzieło. To dzieło i Maryja, która tego chce: jak ta myśl czyni ją piękną i lekką! Nawet wykonując najskromniejsze biuro mogę zadowolić Maryję! Jak dobra jest Maryja, zadowalając się tak mało!

Pracuje z Maryją: to znaczy w jego towarzystwie w JEGO OBECNOŚCI. To na przykład mieć wizerunek Maryi w komorze roboczej i rozweselić ją z jaculatorie, miłosny wygląd, pieśń pochwały. W ten sposób zweryfikujesz słowo Psalmu: Oczy niewolnika są zawsze uważne na najmniejsze ukłony jej Kochanki Pracy więc z Marią jesteś mniej zmęczony, pracujesz lepiej, zasługujesz na więcej.

Ona działa jak Maryja,to znaczy, że ty również wziąć Maryję jako wzór. Maria była doskonałym modelem pracownika. Córka robotników, Oblubienica pracownika, Matka pracownika, autentyczny pracownik się przez całe życie, zrobiła wszystkie te prace domowe, które odpowiadają dobry dom. Jakże pocieszające jest myślenie, że te same dzieła, które wykonujecie, zostały wykonane przez Mary SS. z taką doskonałością i czystością intencji, która, mówiąc B. z Montfort, dała większą chwałę Bogu minimum jego czynów, na przykład obracając jego twierdzę, dając punkt sierpnia, świętego Wawrzyńca nad jego stojakiem, a nawet wszystkich świętych z ich najbardziej heroicznymi cnotami. (Tratt. 222).

Praca z Marią, nie ufając capa cytowany, ale w jego pomocy. Pełnomocnictwo, które Wasza praca jest zawsze zamknięta między dwiema Zdrowaś Maryjo.

Pracuje w Maryi, to znaczy, starając się przywłaszczyć uczucia, z którymi pracowała. Dla niej dziełem było posłuszeństwo, była to miłość Boga, a także miłość jej dzieci, jej dziełem było odkupienie. Dla nas praca musi być również zadośćuczynieniem. Wszyscy, nawet bogaci muszą pracować, jeśli nie potrzebują tego dla siebie, pracować dla ubogich, dla misji, dla ubogich kościołów: tak samo Maryja, zwłaszcza po Wniebowstąpięcie Jezusa.

Pracuje dla Marii. Ona zawsze pracowała dla ciebie, jako matka pracuje dla dzieci, a my cieszyć się owocem jej poty, to znaczy, jej zasługi, że całe nasze bogactwo w naszej skrajnej nędzy. Musimy dla niej pracować, ponieważ jesteśmy jej, ponieważ nasze ciało jest jej, ponieważ nasz czas jest jej. Wszystko, co nie jest zrobione dla niej jest stracone, to czas skradziony z Maryi. Zwróćcie jednak uwagę, jak Maria jest zadowolona z intencji, podczas gdy materialny owoc dzieła pozostawia nam to. Och, nie żyć w czasach Matki Bożej! Jezusa i Świętego Józefa, którzy zawsze pracowali z nią i dla niej, szczęście jej sąsiadów, którzy mogli zapewnić jej bezpośrednio z niektórych usług!

Bądźmy pocieszeni, jednak Maryja chce dać nam tę pociechę też. Podobnie jak Jezus, ona również mówi nam: “Co zrobisz dla ostatniego z bliźnich, uczynisz mi”. Czy chcesz pracować bezpośrednio dla Marii? Pracuje dla ubogich, pracuje dla swoich ołtarzy i będziecie pracować dla Maryi, a Maryja, jako dobra Pani, zaznaczy wszystko w księdze twoich kredytów dla raju.

Przykłady. Mówi się o S. Curato d’Ars, który jako dziecko, idąc do motyki, niósł seco swoją nierozłączną statuetkę Matki Bożej i kojokawą trzy lub cztery metry dalej, a następnie wyruszył do motyki z leną zawsze patrząc na swoją Madonnę, aby dotrzeć do niej wcześnie, a po całowaniu jej, przenieść ją nieco dalej i tak przez cały dzień. Matka Boża tak bardzo lubiła ten niewinny osseque, że dała mu również siłę materialną, aby iść w parze z jego pracą ze znacznie starszym bratem niż on.

B. Gerarchino, kiedy nie mógł wykonywać pracy, która została mu narzucona przez przełożonego, udał się do niego nauczane przez Maryję z naiwną i żarliwą modlitwą i Dziewica z nie mniej dobroci i condescension się jej nauczycielem.

Badanie z Marią

Maryja miała od Boga natchnienie nauki lepsze od niewinnego Adama, króla Salomona i wszystkich ludzi, którzy byli, są i będą; Kościół wita ją jako Siedzibę Mądrości i powołuje się na Swoją Bożę Dobrych Studiów. Wy, uczniowie, którzy wybrali Maryję w Przewodniku, Nauczycielu i Wzorze we wszystkich działaniach waszego życia, słusznie, że wy wzywacie ją jako taką w szczególny sposób w waszych studiach Przed studiem powołuje się Maryja. Ven.Olier mógł się nauczyć tylko siłą Zdrowaś Maryjo. Recytujesz również krótką modlitwę, oferując ci swoje studiowanie. (Patrz wskaźnik badania).

Podczas badania mają przed tobą obraz Dziewicy lub obraz jako zakładkę, i często odwracają oczy i uczucia, zwłaszcza w trudnościach Pamiętaj, że ona mocno uczestniczy w swoich najbardziej dziecinnych troskach. Idź u jej stóp, aby cię pocieszyć w porażkach, idź również radować się z nią w triumfach, dając jej cały kredyt. Co za dobra Nauczycielka Maryja! Ona nie potrzebuje wielu słów: Ona nie tylko uczy nauki, ale robi to, czego żaden profesor nie może zrobić, napełnia ją.

Studiował z Maryją, ale także studiował Maryję w medytacji i czytaniu duchowym, a także wiedział ze świeckich studiów, że stał się Maryją. Zwłaszcza czytanie w dziełach literackich szalony kocha nędznych stworzeń, wstydzić się kochać trochę Pani serca, aby wiedzieć, jak zrobić niewiele, aby wygrać jej uczucia, być tak niehodny dla niej. Te zwroty, które często są prawdziwymi bluźniercami i przynajmniej prawdziwymi bzdurami, zwracają je z większym rozumem do Maryi najpiękniejszej, najbardziej sympatycznej i najbardziej miłoszna ze wszystkich stworzeń; najwierniejszych w Jego miłości, najhojniejszych w nagradzaniu swoich kochanków. Jeśli masz jakieś zdolności artystyczne, użyj go, aby uwielbić tego, który nazywa się Porywaczem Serca.

Pokora w badaniu. — Jak plus et melius scis, tanto gravius inde judicaberis. Noli ergo extolli de ulla arte vel scientia, sed potius time de data tibi no- titia. (Imit. Chrystusa).

Bieda wysuwa sterylną naukę, która nie prowadzi do miłości Boga. Panie Szefuet.

Scjenty nadmuchiwane, charitas vero aedificat. (Św. VIII).

Sunt qui scire volunt eo fine tantum ut sciant (nauka dla nauki) et turpis curiositas est.
Sunt qui scire volunt ut sciantur ipsi (do zobaczenia) et turpis vanitas est.
Sunt qui scire volunt ut scientiam vendant, verbi gratia pro pecunia et honoribus et turpis questus est (podły rynek).
Sed sunt qui etiam scire volunt ut aedificentur et prudentia est.
Item qui scire volunt ut aedificent et charitas est.

Horum omnium solimi ostatni duet non inveniuntur w abusione scientiae, quippe qui ad hoc volunt intelligere ut bene agant. Bernardyna).

Celów.
1) Będę się poważnie i stale stosować do badania (St. John Berkmans); bo Bóg tego chce, bo tego chce Maryja.

2) Będę zaopatrywać się wiedzieć dużo, ale nie pokazać (S. Filippo Neri).

  • W trudnościach będę uciekać się do Maryi, See mądrości.
  • Będę studiował nie tylko, aby mieć stanowisko, ale aby się przydać społeczeństwu i Kościołowi.
  • O duchownym: Wyobrażam sobie, że mam przy stole tysiące dusz, które Bóg przeznaczył na mnie i które czekają ode mnie chlebem prawdy. Krzyczą na mnie: Ucz się, ucz się! Jest wcześnie, bo czesi. Przyjdź i uratuj nas!

Przykłady. B. Labouré w swojej krótkiej rozmowie z Matką Bożą dowiedziała się więcej rzeczy, których nie nauczyła się przez wiele lat od swoich dyrektorów. O. Alfonso Ratyzbona został nawrócony i wykształcony w wierze przez Maryję w kilka chwil, bez mówienia. “Matka Boża nic mi nie powiedziała, wyznała nawrócony, ale wszystko zrozumiałem”.

St. Edmondo powiedziała, że patrząc na wizerunek Maryi, nie tylko jej umysł pozostał oświecony, ale także jej oczy odpoczywały. Pewnej nocy studiując zasnął i świeca spadła na otwartą Biblię. Budząc się, wierzył, że widział jego książkę zrujnowaną, zamiast tego, z oddechem z krzaka, odkrył, że ogień i wosk nie wyrządziły mu krzywdy. To Dziewica w ten sposób pokazała mu przyjemność, którą jej dał, zawsze studiując tak, jak on, w swojej obecności.

Wielki teolog Suarez przypisał całą swoją naukę Matce Bożej i w swoich wątpliwościach nie ominął jej polecenia. Słynny historyk Cesare Baronio nie odważył się iść na jego kolosalne dzieło, tylko wtedy, gdy łaska Królowej Nauk została zachwiona. Inicjały jego podpisu oznaczają: Cezar, sługa Maryi.

Katarzyna ze Sieny, zaledwie siedem lat, chciała móc czytać, aby wyrecytować Urząd. Żarliwie modlił się do Matki Bożej i czuł się spełniony: wzięła książkę i przeczytała ją flun, nie nauczyła się alfabetu. Fakt jest opowiadany przez błogosławionego Raymonda, który był świadkiem. Czy święty Albert Wielki nie jest winien Maryi swojej wspaniałej i powszechnej nauki? I czy Błogosławiony Herman nie jest ci winien cudownego uzdrowienia z jego jąkania i jego wielkiej elokwencji?

Słynny opat Rupert (s. XII), Dun Scotus, cienki lekarz, został cudownie obdarzony nauką, która pocieszała ich do kontynuowania badań, w których wcześniej czuli się tak trudni.

Sługa Boży Giovanni Fori, miał tak czułe oddanie dziewicy, że odwiedzała go każdego dnia traktując go z największą rodziną, uwalniając go od ataków diabła i napełniając go rozkoszami. Pewnego dnia Jezus rzekł do niego: Gdybym wiedział, co moja Matka trzyma dla ciebie! innym razem Matka Boża podczas jednej z wizyt wita go tymi słowami: – Cześć mój bracie! – Bądź mile widziana lub moja słodka Królowa, ona odpowiada. – Zadzwoniłem do ciebie brat, Dziewica odbiera, abyś mógł mówić do mnie jak niebiańska siostra. – Jesteś zamkniętym ogrodem warzywnym, john odważył się odpowiedzieć, lub moja siostra: Hortus conclusus, soror mea. Następnie, gdy był przy stole do nauki, Matka Boża przyszła usiąść po jego prawej stronie, zalewając jego duszę niewymażelną słodyczą.

Modlitwy. – Maryjo, pozwólcie, aby tchórzliwy grzesznik również nasyła siostrę i zapraszała cię, abyś przyszła i przynajmniej duchowo wysłuchała mojego prawa. aby zainspirować moje dzieła, aby oświecić mój umysł, kierować moim długopisem, zaproponować mi prawdy, które chcesz, abym pisał w chwale Boga i ciebie!

Nagrody za studia i Matka Boża. W niektórych kolegiach po rozdzieleniu nagród, zwycięzcy udają się do ołtarza Dziewicy, aby ofiarować jej laury, które uznają za osiągnięte z jej pomocą.

Rejestr Honoru. Wśród innych branż, nazwiska tych, którzy przodują w zachowaniu i nauce są wykorzystywane w różnych kolegiach do stymulowania emulacji młodych ludzi. W Małym Seminarium Świętego Karola z Vernoux (Francja) chciał nadać temu wykorzystaniu sympatyczny święty charakter, pozwalając mu na charakter instytutu, poświęcając Rejestr Dziewicy, z wdziękiem poświęcenia.

Leave a Reply