Modlitwa poświęcenia

PŁONĄCA MODLITWA ŚW LUDWIKA MARII
GRIGNON DE MONFORT

“Memento Congregationis tuae” Tylko do Ciebie należy utworzenie tego zgromadzenia z waszą łaską. Jeśli człowiek najpierw położy do niego rękę, nic nie zostanie z tym zrobione; jeśli doda swoje do swojej pracy, to zepsuje wszystko, to wszystko się zdenerwowa. “Twoje Kongregacje”: Boże wielkie, to jest twoja jedyna praca. “Opus tuum fac”: wykonuj wasze boskie dzieło, zbieraj, wołaj, zbieraj z każdej części waszego królestwa wybranych, aby uczynić z nich korpus armii przeciwko waszym wrogom.

Panie Boże armii, nie widzisz, że kapitanowie tworzą pełne firmy, generałowie zaciągają duże armie, admirałowie tworzą całe floty, kupcy gromadzą się w dużych ilościach na rynkach i targach? Ilu nieuczciwych, bezbożnych, rozwiązłych niewiernych gromadzi każdego dnia z łatwością i szybkością przeciwko tobie: tylko gwizdek, który jest rzucany, rolka bębna, blask tępego miecza,

obietnica suchej gałęzi laurowej, oferta kawałka żółtej lub białej ziemi… w skrócie, wola dymu honorowego, zainteresowanie z niczego, drobna przyjemność zwierząt, aby zobaczyć zjednoczeni w jednej chwili złodziei, zmasakrowane żołnierzy, zgromadził bataliony, zgromadził kupców, zatłoczone domy i place, i pokryte ziemi i morza ogromnej mnogości przewrotów, że choć wszystkie podzielone od siebie , ze względu na miejsca pochodzenia, lub dla różnorodności charakteru lub zainteresowania, jednak jeśli chodzi o prowadzenie wojny na ciebie, wszyscy spotykają się aż do śmierci, pod sztandarem i polecenia diabła.

A dla ciebie, Boże, nie będzie nikogo, aby przejąć swoją sprawę, nawet jeśli jest tyle chwały, słodyczy i korzyści w służbie? Prawie żaden żołnierz nie ustawi się pod twoją flagą? Prawie żaden święty Michał nie będzie krzyczał wśród swoich braci za gorliwość waszej chwały: “Quis ut Deus?” Pozwól mi krzyczeć wszędzie: W ogniu! Do ognia! Do ognia! Pomoc! Pomoc! Pomoc! Do ognia w domu Bożym, do ognia w duszach, do ognia nawet w sanktuarium! Pomoc nasz brat jest zamordowany, pomóc nasze dzieci są zabijane, pomóc naszemu dobrego ojca jest dźgnięty nożem! “Tutaj Domini est jungatur mih” Wszyscy dobrzy kapłani rozrzucone po całym świecie chrześcijańskim, czy są one nadal w pełnej walce, lub wycofał się z walki na pustynie i samotności, że wszyscy ci dobrzy kapłani przychodzą i dołączają do nas. “Vis united fit fortior”, tworząc pod flagą Krzyża, armię dobrze rozmieszczone do walki i dobrze zamówione do ataku zwartych wrogów Boga, którzy już dał alarm: “Sonuerunt, frenduerunt, fremuerunt, mnożenie sunt”. Dirumpamus vincula eorum et projiciamus a nobis jugum ipsorum. Tutaj siedlisko w niechrzczących celiach eos.”

“Exsurgat Deus et dissipentur inimici ejus! Exurge, Domine, quare obdormis? Exurge’ Panie, wstań! Dlaczego udajesz, że śpisz? Wznieś się w całej swojej wszechmocy, miłosierdzia i sprawiedliwości, i tworzą wybór z towarzystwa ochroniarzy, aby chronić swój dom, bronić swojej chwały i zbawić dusze, tak, że nie może być tylko jedna owca i jeden pastor, a w świątyni wszyscy dają chwałę: “Et w świątyni ejus omnes dicent gloriam.” Amen.